UE43F6000FUXRU
Type
Smart TV
Release Year
2025
Screen Type
LED
Screen resolution
1920 x 1080 (Full HD)
Diagonal
43"
Screen format
16 : 9
Refresh Rate
60 Hz
Backlighting
LED
HDR support
Yes
Operating system
Tizen
Number of speakers
2
Speaker power
20W
Wi-Fi
Yes
Bluetooth
No
Dolby Atmos
No
Dolby Vision
Ports
3x HDMI, 1x USB, 1x RJ-45
Digital tuner
S2/C/T2
Internet browser
Type of suspension mount
VESA 200 x 200
Remote control
Recommended distance
1.8 m
Dimensions With Stand
59 x 96.5 x 15.7 cm
Dimensions Without Stand
56.3 x 96.5 x 7.5 cm
Weight
6.6 kg
Warranty
24 Months
Show more Collapse
Write Your Own Review
Only registered users can write reviews. Please Sign in or create an account
Post a review
TV Samsung UE43F6000FUXRU
0.0
No reviews
Reviews 0
In stock
SKU: TM-DG-TVA-1118-TV-1070
849.99₾
-200 ₾ for cash 849.99₾
Purchase through internal instalment!
Shopping has never been easier - Kontakt makes you happy!
0% 3 m