100QNED86A6
Type
Smart TV
Release Year
2025
Screen Type
QNED
Screen resolution
3840 x 2160 (4K UHD)
Diagonal
100"
Screen format
16 : 9
Refresh Rate
120 Hz
Backlighting
Mini LED
HDR support
Yes
Operating system
WebOs
Number of speakers
2
Speaker power
20W
Wi-Fi
Yes
Bluetooth
5.3
Dolby Atmos
Dolby Vision
Ports
4 x HDMI, 3 x USB, 2 x RF
Digital tuner
DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S2
Internet browser
Type of suspension mount
VESA 600 x 400
Remote control
Recommended distance
4.5 m
Dimensions With Stand
127.7 x 223 x 4.99 cm
Dimensions Without Stand
127.7 x 223 x 4.99 cm
Weight
65.9 kg
Warranty
24 Months
Show more Collapse
Introducing the TV LG 100QNED86A6
Key Features
  • 100-inch display for an immersive viewing experience
  • QNED technology for superior color accuracy
  • High Dynamic Range (HDR) for enhanced contrast
  • Smart TV capabilities for easy access to streaming services
  • Multiple HDMI and USB ports for versatile connectivity
Picture Quality
Smart Features
Design and Connectivity
Benefits of Owning the TV LG 100QNED86A6
Why Choose the TV LG 100QNED86A6?
Write Your Own Review
Only registered users can write reviews. Please Sign in or create an account
Post a review
TV LG 100QNED86A6
0.0
No reviews
Reviews 0
In stock
SKU: TM-DG-TVA-1118-TV-0995
13,499.99₾
-2500 ₾ for cash 13,499.99₾
Purchase through internal instalment!
Shopping has never been easier - Kontakt makes you happy!
0% 3 m
0% 6 m
0% 9 m
0% 12 m
0% 18 m