QE65S90DAUXRU
Type
Smart TV
Release Year
2024
Screen Type
OLED
Screen resolution
3840 x 2160 (4K UHD)
Diagonal
65"
Screen format
Yes
Refresh Rate
144 Hz
Backlighting
OLED
HDR support
Yes
Operating system
Tizen
Number of speakers
2
Speaker power
40W
Wi-Fi
Bluetooth
Dolby Atmos
Dolby Vision
No
Ports
4xHDMI,2xUSB
Digital tuner
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Internet browser
No
Type of suspension mount
Remote control
Recommended distance
2.8 m
Dimensions With Stand
144.43 x 89.67 x 26.52 cm
Dimensions Without Stand
144.43 x 83.17 x 3.99 cm
Weight
23 kg
Warranty
24 Months
Show more Collapse
Overview of TV Samsung QE65S90DAUXRU
Key Features
  • 65-inch display for a large viewing area
  • 4K Ultra HD resolution for crystal-clear images
  • Quantum Dot technology for vibrant colors
  • Smart TV capabilities for easy access to streaming services
  • Multiple HDMI and USB ports for connecting various devices
Picture Quality
Smart Features
Sound Quality
Design
User Benefits
Why Choose TV Samsung QE65S90DAUXRU?
Write Your Own Review
Only registered users can write reviews. Please Sign in or create an account
Post a review
TV Samsung QE65S90DAUXRU
0.0
No reviews
Reviews 0
Out of stock
SKU: TM-DG-TVA-1118-TV-0950
Purchase through internal instalment!
Shopping has never been easier - Kontakt makes you happy!
0% 3 m
0% 6 m